KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12869012
nr 1286 9012
Mosse Stoopendaal
(1901-1948), Sverige
Oljemålning, "Gräsänder vid skogsbäck". Signerad, daterad 1943. Olja på duk, 90x145 cm
Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.
Utrop:
22.000 kr
Såld:
20.000 kr
måndag 4 november 2019
kl 20:48:53
31/10 14:54:26
Mosse Stoopendaal
Läs mer om Mosse Stoopendaal